Dávkovač bývá plný zbytků starého pracího prášku a aviváže. Může se na něm usazovat vodní kámen a plíseň. Celý šuplík dávkovače jednoduše vyjměte a propláchněte pod tekoucí horkou vodou. Na pomoc můžete přizvat i čisticí prostředek do koupelny, nebo speciální čistič na vodní kámen.
Bílý povlak se rád zabydlí hlavně v domácnosti, kde teče tvrdá voda. Všechno toto ovlivňuje životnost naší pračky. Největším problémem může být vodní kámen. I když máte ale doma tvrdou vodu, nemusíte se s ním smířit. Naučte se, jak se vodního kamene zbavit rychle a levně.
Pračka a vodní kámen už rozebírají maminky na webu eMimino. Podívejte se na jejich rady a přidejte do diskuze své zkušenosti. Vodní kámen - krystal uhličitanu vápenatého v elektronovém mikroskopu.
Navíc nezištná rada: stejnou službu jako Calgonit prokáže obyčejný ocet (pochopitelně ne do praní, ale jednou za rok nechat projet pračku na vyvářku s octovým roztokem). Přípravky na rez a vodní kámen. Vzniká tam, kde je tzv. Pro správnou funkci pračky je nejlepší odstraňovat vodní kámen pravidelně.
Jednou z možností je 1x za měsíc nalít do bubnu pračky litru octa a zapnout program s teplotou stupňů. Další možností je přidávat ke každému praní do přihrádky na aviváž lžíce octa. Jak na vodní kámen v pračce a myčce Tvrdost vody se nepříjemně projevuje jak při praní, tak při mytí nádobí v myčce. Přímým důsledkem takového znečištění vody je vodní kámen.
Povlak, který vytváří se v oblibě usazuje na vodovodních bateriích, ve sprchových hlavicích, v kávovarech, no co je horší, drží se na těžko viditelných místech, kde nám oko nesahá. Vyčistěte svou pračku efektivně a jednoduše! Bohužel, zatím neexistuje taková pračka , která by čas od času nepotřebovala „očistu“. Výsledkem může být nejen špinavé a nelibě vonící oblečení, ale také zničená pračka. Právě automatická pračka má pravděpodobně nejvíc skrytých a těžko přístupných míst, ve kterých se při každém praní usazují nejen tolik obávaný vodní kámen , ale i zbytky pracího prášku, aviváže a také mastnota z prádla.
Obvykle to čistím Savem na vod. Dekalko - to teda nepomohlo (do pracky). Nachystejte si větší sklenici, do které nalijte ocet nebo kyselinu citronovou.
Tekutinu nalijte na místo, kam běžně vkládáte prací prostředek. Zapněte pračku bez oblečení. Po vyprání bude vodní kámen pryč. Decalcitu lze beze zbytku uvolnit vodní kámen a navrátit fólii novost - naprosto čistý povrch a původní barvu. Pračka má plno těžce dostupných míst, ve kterých se mohou usazovat nečistoty, vodní kámen a zbytky pracího prášku.
Pokud ji dlouho nevyčistíte, mohou se v ní z kombinace vlhka a špíny množit dokonce i plísně nebo bakterie. Navíc má pračka plno skrytých a těžce dostupných míst, kde se ještě navíc usazuje vodní kámen a zbytky pracího prášku. Pokud bychom to nechali delší dobu bez zásahu, může se stát, že jak z pračky, tak ze samotného prádla se bude linout nevábný zápach.
Tvrdá voda používaná pro praní často vede ke vzniku škodlivého vodního kamene. Velké množství usazeniny a její neustálé hromadění může trvale poškodit pračku. Právě proto je nutné jednou za čas odstranit vodní kámen.
Spotřebič Vám pak bude sloužit po dlouhou dobu. Pokud nechcete, aby vaše pračka byla zaplá, aniž by se v ní něco pralo, můžete zkusit ještě jinou variantu. Do přihrádky na aviváž nalijte dvě až tři lžíce octa. Poté můžete do bubnu naskládat prádlo a zapnout pračku.
Dělejte to při každém praní a vodní kámen už vám nebude dělat problém. Přemýšlíte, jak odstranit vodní kámen ? Pokud si myslíte, že nad ním vyzrajete pořízením kvalitní a prvotřídní sanitární techniky, bohužel ani tak nebudete mít vyhráno. Důležitá je prevence a včasné odstranění.
S tím souvisí i pravidelná údržba. Na prádle i po vyprání zůstávají skvrny, pračka je během praní úplně studená nebo přeruší program v půlce praní. Všechny tyto indicie ukazují na to, že pračka neohřívá vodu. Na vině může být poškozené topné těleso, což je problém, který bez opraváře nevyřešíte.
Tímto postupem získáme čisticí prostředek pro takové povrchy, kde oceníme navíc schopnost odstraňovat vodní kámen jako např. Pastu je dobré vždy nechat chvíli působit, následně očistit a nakonec utřít mokrou houbičkou či hadříkem a případně vysušit utěrkou.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.