pátek 2. března 2018

Čištění octem

Zbavit se starých, místy se olupujících tapet, bývá docela složité. Zkuste je ale nastříkat octem z rozprašovače a uvidíte, jak půjdou nádherně dolů! Zanesenou napařovací žehličku zbavíte usazeného vodního kamene, když smích�. Pokud jste si všimli, že z vaší vany nebo dřezu neodtéká voda, pravděpodobně máte ucpaný odpad.


Pokud si toho naštěstí všimnete včas, můžete odpad vyčistit věcmi, které máte běžně doma. Na vyčištění pračky si připravte ocet, může být bílý bez přidaných barviv, který lze nahradit bělidlem. K tomu si vezměte sáček prací sody, starý zubní kartáček a utěrku z mikrovlákna. Nejdříve vyperte naprázdno. Do přihrádky na prací prášek nasypejte půl hrnku sody a do máchání.


Nechte vodu s octem v kávovaru důkladně překapat a protéct. Klidně postup zopakujte, pokud po prvním protečení není ještě přístroj plně pročištěný. Po překapávání vodou s octem nechte v přístroji alespoň krát překapat čistou vodu. Pořádně jej prolijte, ať vám nová káva chutná.


Čištění octem

Prostory kolem bubnu pračky jsou na první pohled nepřístupné, stejně tak hadice, kterou odtéká špinavá voda. Přesto je můžete poměrně snadno vyčistit bez toho, abyste rozebrali celý spotřebič. Potřebovat budete jen obyčejný ocet, který určitě máte ve spíži. Když ho ještě doplníte.


Další z variant, jak vyčistit Vaší myčku bez chemie je použití vlastních prostředků – konkrétně ocet. Ocet je ve skutečnosti jednou z nejvšestrannějších kapalin, které existují – kromě vody. Soda je skvělý pomocník na čištění mastnoty a nečistot na povrchu pracovních ploch a všech ostatních plochách v kuchyni. Smíchaná s octem je dokonalá.


Čištění octem

Samotná poslouží jako abrazivní čisticí prostředek na plochy, jako je třeba mramor a další desky. Jde o přírodní dezinfekční prostředek na skvrny i bakterie. Do konvice nalijeme vodu a ocet v poměru 1: zapneme a vyvaříme. Vymačkáme šťávu z citrónu, dolijeme vodou, vyvaříme. Tekuté kyselé ochucovadlo můžeme použít stejně jako citrónovou šťávu.


Půl hrnku sody nasypte do přihrádky na prací prášek a ocet dejte až po okraj do oddílu pro máchání. Doporučujeme přidat do bubnu pračky i sáček prací sody zakoupené v drogerii. Kyselina citronová s octem možná působí na první pohled jako větší síla, ale lepšího výsledku jsme dosáhli pomocí oblíbené tmavé limonády. Mince jsme nechali v roztocích téměř hodinu a poté ještě. Vedle octu doporučujeme k čištění pračky i sodu, která zefektivní celou údržbu.


Jak na čištění octem ? Nejprve tedy nasypte půl hrnku sody do přihrádky, kam dáváte prací prášek. Ocet pak nalijte až po okraj do oddílu pro máchání. K tomu existují dva hlavní způsoby, jak žádají prostředky k výrobku. První způsob zahrnuje vytváření roztoku octa a ruční prací prášek.


Ve skleněné nádobě složek litr. Ale zvolíte šetrnější variantu. Při čištění odpadu zkombinuje sodu s teplým octem. Obojího postačí půl hrnku, nechte působit několik minut a poté odpad zalijte horkou vodou. Jedlá soda pomůže i při čištění koberců.


S její pomocí koberec nejen oživíte, ale zbavíte se i nepříjemné. Pasta z jedlé sody vám poslouží jako skvělý čisticí prostředek, který funguje na staré připečeniny na stěnách a na dvířka pokrytá mastnotou. Octem vyčistíte pračku a můžete jej použít také místo aviváže. Připravit ji je přitom úplně snadné. Zdroj: thinkstockphotos.


Podívejte se na jejich rady a přidejte do diskuze své zkušenosti. Obtížného čištění vnitřku trub jsou si vědomi i sami výrobci. Proto nové přístroje vyrábějí s vnitřkem z velmi odolných smaltů, na kterých by neměly nečistoty tolik ulpívat a napékat se. V návodu k přístroji se dočtete, že k. S následujícím návodem vyčistíte mikrovlnku raz dva a navíc se šetrným přístupem k životnímu prostředí. Výrobci doporučují, abyste jednou za dva až tři měsíce použili tzv.


Jsou to malé lahvičky, které zavěsíte do koše, sundáte ochranou lepenku z uzávěru a pustíte intenzivní program.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.